2017 Moda Rengi Doğa Yeşili (Greenery)

Uluslararası dekorasyon ve tasarım sektöründe yön verici bir rol üstlenen ve renklerle mükemmeliyeti yakalamayı arzulayan Pantone şirket 2017 yılı için yılın rengini belirledi. 2017 yılının rengi baharın ilk aylarından, doğanın yeni yeni yeşillenmeye başlamasından ilham almaktadır. Greenery olarak adlandırılan bu renk baharın ilk zamanlarında yapraklarda meydana gelen doğal ve canlı renk cümbüşünü kast etmektedir. Diğer bir ifade ile doğa yeşili 2017’nin trend rengi olarak dikkat çekti.

Doğa yeşili (greenery) modası ev dekorasyon ve ofis dekorasyon ürünlerinde de kullanılmaya şimdiden başladı. Yeşil oturma grupları, yeşil yatak odası grupları, mutfaklarda yeşilin harika tonu olan greenery. İnsanda bir rahatlama iç güdüsü uyandıran greenery oturma gruplarında ince çizgileri, duvarlarda ise güçlü boyama alanlarını kapsıyor.

Yeni evlenecek çiftler ve evini sil baştan dekore etmek isteyen çiftler hummalı bir araştırma içerisine girmektedir. Ev değişiklikleri ya da yeni ev hazırlıkları için binlerce çeşit yer almaktadır. Bununla birlikte güçlü ve uzun süre dayanıklı ürünlere odaklanılması gerektiği de bir gerçektir. İyi araştırılmadan alınan dekorasyon ürünleri ya da ev içerisinde ciddi değişiklilere sebep olacak dekorasyon değişiklikleri kısa vadede mutluluk getirse bile uzun vadede pişmanlık demektir.

2017 moda rengi olan doğa yeşili (greenery) tamamıyla duvarlarınızda kullanabileceğiniz güzel bir boya rengidir. Tavanı beyaz renk bırakıp odanın her duvarını bu renk ile donatabilirsiniz. Greenery koyu bir ton olmadığından hoş ve akustik bir hava katıyor. Bununla birlikte duvarları bu renk ile boyayanlar için oturma gruplarını ve ev içi dekorasyon ürünlerini beyaz tonlar, açık tonlar önermekteyiz.

Greenery modasına uymak isteyenler koltuklarda, yemek masası ürünlerinde, vitrinlerde beyaz üzerine ince ve hoş doğa yeşili çizgili modelleri de tercih edebilirler.

Write a comment