Ada Mutfak Modelleri

ada mutfak modelSon dönemde birçok farklı tarzda mutfak hayatımıza girmeye başladı. Böyle olunca da kişiler kendi evleri için en uygun tarzı seçerek dekorasyonlarını buna göre gerçekleştiriyorlar. Bu aşamada son dönemin en çok tercih edilen çeşidi olarak ada mutfak modelleri gösteriliyor. Bu doğrultuda genel olarak büyük ve geniş bir mutfağa sahip olan kişiler bu modelde bir tasarımı kullanabiliyorlar. Bunun yanında salon ile birlikte bulunan mutfaklar da genel olarak bu tasarımlara uygun oluyor. Bu tasarım içerisinde tezgâh kısımları oldukça kısıtlı olurken yemek için kullanılan özel bir alan da bulunuyor.

Ocak ve lavabonun bulunduğu bir tezgâh kişiler için yeterli oluyor. Beyaz eşyalar duvara monte şeklinde kullanılırken kişiler mutfağın orta kısmında özel olarak bir alana sahip oluyorlar. Bu alan üzerinde istedikleri işlemleri uygulayabilen kişiler istediklerinde servislerini de bu alana yapıyorlar.

Orta Tezgâhın Tasarımı

Lavabo ve ocağın bulunduğu tezgâhtan tamamen ayrı olan ancak aynı tasarıma sahip tezgâhlar mutfağın merkezine konuluyor. Ada mutfak modelleri içerisinde en önemli alan gösterilen bu tezgâhın üzerinde kişiler yemek yiyeceklerinden etrafında bar sandalyesi modelleri tercih ediliyor. Genel olarak masalardan daha yüksek kaldığından normal sandalyeler kullanışlı olmuyor. Bunun yanında bu alan için özel olarak bir ışıklandırma da gerekiyor. Bu ışıklandırma tavana tam tezgâhın merkezinden asılmış olup aşağıya doğru ayarlanabilir yüksekliğe sahip modern ışıklar oluyor.

Write a comment