BAHÇE DEKORASYONUNDA PÜF NOKTALAR

Bahar aylarında hazırlıklarına başlayacağınız bahçe dekorasyonunuz için sizlere birkaç püf noktası vereceğim. Bahçenizi yaza hazırlarken olmazsa olmazları belirteceğim. Detaylara takılmadan ana ihtiyaçları belirlerseniz, gerisi kolay olacaktır. Bütün bir yazı bahçede geçireceğinizi düşünürsek, konfor ana başlığımız olacak. Aileniz, çocuklarınız ve misafirlerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir bahçe yaratın. Rahatlık ve kolay kullanım önemli.

En başta oturma alanı belirlemelisiniz. Geniş ve konforlu bahçe mobilyaları seçmeniz ve ahşap olmasına özen göstermeniz gerekir. Yaz mevsimine uygun renk ve desenlerde olmasına dikkat edin. Bahçenizde oturma alanını direk çim üzerine yerleştirdiğinizde, zamanla çimlerin azalması ve toprağın oturmasıyla denge problemi ortaya çıkabilir. Buna önlem olarak masa ve sandalyelerin ahşap zemin uygulaması üzerine konulması doğru olacaktır.

Çocuklar için olmazsa olmaz, oyun evi!

Bahçenizin bir köşesine oyun alanı kurun. Sizler bahçe keyfini yaşarken, çocuklar sıkılmadan vakit geçirsinler.

Yaz aylarında yoğun güneşten korunmak ve öğle saatlerinde de bahçenizin keyfini çıkarmak istiyorsanız, şemsiye şart. Oturma gurubunuza ve alanınıza uygun büyüklükte bir şemsiye temin edin.

Bahçede eğlenceli vakitler geçirmek diyince akla ilk salıncak gelir. Ahşap, eğlenceli desenleri olan kumaşlarla kaplı ve gölgelikli bir salıncak ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Akşam saatlerinde bahçenizde misafirlerinizi ağırlarsınızda barbekü olmadan olur mu? Alanınıza uygun mangal modelleri bulmak kolay, bir tık üstü ise şömine!

Cıvıl cıvıl yaz aylarında bahçede çiçekler, hayvanlar denince akla birde havuz gelir. Eğer büyük bir bahçeniz yoksa tasarım süs havuzları imdadınıza yetişecektir.

Farklı tasarım arayanlar için, duvar diplerine ahşap divan önerebilirim. Üzerinde rengârenk minderler, yaratıcı dinlenme alanı arayanlar için ideal.

Hava karardığında bahçeniz, ışıklar altında bir başka güzel görünür. Zevki sefası başka olur. Bunun için sizlere güneş enerjisi ile çalışan bahçe aydınlatmalarını önereceğim.

Aksesuarlara gelince, çok geniş seçenekler olduğu için bunu size bırakıyorum. Mevsime  ve bahçenize göre sizi yansıtacak en uygun aksesuarları seçin.

Write a comment