BEBEK ODASI DEKORASYONU

bebek odası dekoruBebek bekleyen çiftler! Bebek odası hazırlamak kulağa çok eğlenceli geliyor olabilir. Unutmayın, bebeğin büyüme aşamalarını göz önünde bulundurarak dekor etmenizde fayda var. Sağlıklı ürün, hijyenik madde olması önemli. Tabii ki bir bütçe ayırmanız şart.

Aslında duvarlar en basit iş gibi görünse de; ileride bebeğinizin boya kalemleri ile duvarlara resim yapacağını düşünüp karar vermeniz gerekir. Bunun için silinebilir boya yâda silinebilir duvar kâğıdı kullanmalısınız. Bir de tabi bebeğinizin duvar kâğıtlarını soyup bunu yutma riski de var. Duvar kâğıtları desenlerinden dolayı bebek odası için ideal gibi gözükse de büyük risk. Bunun yerine silinebilir duvar boyası en sağlıklısı.

Duvarları illaki eğlenceli hale getirmek isterseniz bunun birçok yolu var. Minik boyutlarda tablolar asabilir veya son zamanlarda moda olan harflerle süsleyebilirsiniz. Sticker yazılar yapıştırabilir, keçe bulutlar asabilirsiniz.

İleriyi de düşünerek hem anne hem bebek için en uygun beşik seçilmeli.  Kullanışlı olması güzel olmasından daha önemlidir. Beşiği sonradan asacağınız dönencelerle süsleyebilirsiniz isterseniz.

Aydınlatma konusuna gelince hem yorgun bir anneyi hem de ışığa hassasiyeti olacak olan bebeği düşünerek daha loş ışıklar kullanmakta fayda var.

Odayı gereksiz eşyalarla doldurmaktansa kullanışlı bol çekmeceli dolaplar tercih edilmelidir.

Bebek odasında renklendirmeleriniz cinsiyete göre pembe ve mavi olmaktan çıkabilir. Açık tonda diğer renkleri kullanmak artık moda.

Oda genişliği müsait ise annenin emzirme ve dinlenme zamanını en rahat şekilde yapabileceği bir koltuk gerekli. Mümkünse ayaklarını uzatabileceği tv koltukları çok uygun olacaktır.

Odayı çok eşya ile doldurmayın. Annenin rahat edebileceği sadece gerekli eşyalar olmalı. Bebek odası dekoru birkaç minderle tamamlanabilir. Annenin minderlere çok ihtiyacı olacaktır. Gerek sırt desteği gerek bebek için.

Huzur dolu ve konforlu bir oda hem annenin hem bebeğin mutluluğu için şart.

Write a comment