Çekici ve Sıcak : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

kırmızı ev dekorasyon fikirleriKırmızı aşkın ve kaynayan duyguların rengidir. Kan basıncını ve tansiyonu etkileyen kırmızı rengi uyarı ve tehlike anlamlarına da gelmektedir. Aynı zamanda iştahın kabarmasını sağlar ve mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Bunun yanı sıra kanın ve ateşinde rengi olan kırmızı enerji, güç, tutku, şehvet gibi anlamlara da sahiptir. Koyu kırmızılar öfke, liderlik, cesaret gibi duyguları kabartırken; açık kırmızılar, neşe, tutku, hassasiyeti simgelemektedir.

Kırmızı dekorasyon yaparken kırmızıyı ne yoğunlukta ve hangi tonlarda görmek istediğini çok önemlidir. Eğer daha maskülen ve daha koyu bir dekorasyon istiyorsanız o zaman kırmızı griler ve siyahlara çok yakışacaktır. Bununla beraber açık renklere oldukça az yöneleceğiniz bu dekorasyonları oluşturduğunuza dikkat etmelisiniz. Bir süre sonra içiniz kararabilir ve daha da karamsarlık yaratan duygular it gide daha da yoğunlaşabilir.

Eğer kırmızının daha açık tonlarını daha görmeyi tercih ediyorsanız, genel olarak odaya kırmızının hakim olmasını fakat diğer renklerin de olmasını istiyorsanız o zaman kırmızı tonunu kaybetmemek adına genel olarak objelerde kırmızı tonları tercih edebilir, koltuk takımının tamamında değil büyük bir kısmında kırmızıyı tercih edebilirsiniz. Odanın 3 duvarını krem rengine ve 1 duvarını da kırmızı renge boyatabilir ve kırmızı renkli duvarın önüne de açık renkli bir koltuk koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kırmızı olan duvarı bol bol birçok renkli çerçeve ile süsleyip aynı zamanda turuncunun ve sarının tonlarını da bol bol kullanabilirsiniz. Genel olarak kırmızının tonlarından çok uzaklaşmamak için kartelada tam zıttı olan mavi ve tonlarını oda da pek fazla kullanmamaya çalışın. Diğer kullandığınız tonların kırmızıyı bastırmayacak destekleyecek renkler olmasına özel gösterin. Genel olarak kırmızı rengini kaybetmeden fakat çok da fazla kırmızının üzerine gitmeden bir kırmızı dekorasyon elde edebilirsiniz.

Dekorasyon Hattı & Modern Ev, Yatak Odası Tadilatı

kırmızı yatak odası dekorasyonumodern kırmızı dekorasyon fikirleri

Write a comment