Dekorasyona Heyecan Katan Kırmızı!

Renklerin hayatımızda unutulmaz anılarla, mekanlarla ve zamanlarla birlikte değerleri yansıttığı aşikardır. Kırmızı denilince akla ilk olarak cesaret gelir.

Kırmızı renk geçmişten günümüze toplumlar tarafından her zaman kullanılmış eski toplumlarda savaşın sembolü dahi denilebilir. Kırmızının hayatın her alanında olduğu gibi dekorasyon alanında da  önemli bir yeri vardır. Çünkü kırmızı  kendine güvenin ,renkler içerisinde enerji,  güç ,tutku ve aşkın rengi olarak bilinir.

Düşünün bir davete gittiğinizde veya bir mekana girdiğinizde dahi karşılamada insanların kullandığı ve her şeyden önce girişte insanları karşılamada kullanılan protokol halısı bile kırmızıdır. Kırmızı kendine güvenin ve kendini belli etmenin belki de ben buradayım demenin renk halidir. Kırmızı ile dekorasyon farklı bir yansıma ve iddialı bir renk olduğu bellidir.

kırmızı ev dekorasyonuKırımızı  ev dekorasyonunda banyolar, mutfaklar, oturma grupları  ve özellikle yatak odasında zerafeti oldukça hissettiren ve kendisini bir o kadar belli eden bir renktir. Bu tutkulu rengi evimize dahil etmenin yolları dekorasyondan geçiyor. Kırmızı renk ile yapılan psikolojik araştırmada ise kırmızının mutfakta iştah açtığını ve bu yüzden mutfakta kullanılan renkler içinde vazgeçilmez olduğu bilinir. Modacıların ve tasarımcıların yoğun olarak kullandığı ve göze hitap eden bir renktir. Kırmızı rengi tercih edenlerin kişilik analizlerinde, bu kişilerin güç ve iktidara düşkün olduklarını görülmüştür.

Öte yandan günümüz Uzmanlarına göre yapılan Araştırmalar ise kırmızının bilinç altında kanı simgelediği, kırmızı ve tonlarının hakim olduğu alanlarda kişilerin daha sinirli olabileceği bu yüzden  Duvarlarda kırmızı ve tonlarında renk seçimi çiftlerde gerilime yol açabileceğinden dolayı kırmızı hayatımızda büsbütün çıkarmak yerine bu tutkulu ve heyecanlı hissettiren rengi odalarımızda ve eşyalarımızın bir kısmından kendine güvenin sembolü olarak eksik etmeyelim. Çünkü zarafet kırmızı ile farklı bir boyuta geçiyor. Çünkü kırmızı sana çok yakışıyor.

dekoratif kırmızı banyo dekoratif kırmızı mutfak kırmızı banyo dekorasyon kırmızı banyo dekorasyonu kırmızı mutfak dekorasyon kırmızı mutfak dekorasyonu kırmızı oturma grubu dekorasyon kırmızı oturma grubu dekorasyonu kırmızı yatak oda dekorasyonu kırmızı yatak odası dekorasyonu

Write a comment