Dekorasyonda Siyah Nasıl Kullanılmalı?

dekorasyonda siyahla uyumlu renklerDekorasyonda siyah kullanmak aslında oldukça kolay gibi görünmekle beraber bir yandan da oldukça zordur. Bir anda in karartıcı bir mekan elde etmek oldukça kolaydır. Eğer renkleri çok fazla sevmeyen biriyseniz ama odayı biraz daha canlı hale getirmek istiyorsanız o zaman küçük objeler de birkaç farklı renk kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra mobilyalarda siyah seçmektense döşemelerde siyah seçmek daha modern bir hava verebilir. Örneğin süet görümünü döşemeler ile siyah deriler bir arada kullanılabilir. Bununla beraber sahte postlar kullanmakla beraber örgü ve dokuma yastık kılıfları ve örtüler de tercih edebilirsiniz.

Eğer siyah rengi duvarda da kullanmak istiyorsanız o zaman yine modern bir görünüm için mat siyah 1 ya da 2 tane duvar elde edebilirsiniz. Diğer duvarlarda soğuk tonlarda gri renkler tercih edebilirsiniz. duvarlarda kullanacağınız yine mat duvarlar ile bir bütün oluşturacak mat siyah çerçeveler veya siyah gri tonlarında bir tablo kullanılabilir.

Bunun yanı sıra taba renkleri de siyah odalarla oldukça güzel birliktelik kurmaktadır. Örneğin koyu taba renklerinde mobilyalar veya kahverengi mobilyalar bir arada kullanılabilir. Avizelerde de ister daha klasik bir görüntü için kristaller ve bol ışıklar ile bütünleştirilmiş avizeler isterseniz minimal mat çeliklerden yapılmış avizeler seçebilirsiniz.

Siyah ağırlıklı olarak döşenmiş odalara biraz daha renk katabilmek için büyük ve parlak renklerde bir veya iki tane obje tercih edebilirsiniz. Ayrıca gri rengi kartelasında olan lame rengi de veya gümüş objeler de siyah dekorasyonlarında kullanılabilir.

Koltuklarınıza biraz daha sıcak bir hava kayabilmek için eğer renkli bir yastık kullanmak istiyorsanız deri koltuk için tüylü yastıklar kumaş koltuklar için payetli, örgü, veya tam gümüş renki yastıklar kullanabilirsiniz. Hali da genel olarak desensiz ve sade tek renklere daha yakın olmanızı da tavsiye ederim.

Dekorasyon Hattı & Ev, Tadilat, Yenileme Hizmetleri

Write a comment