Dekorasyonda Toz Pembe Çekiciliği

Tozpembe çok yoğun kullanıldığında boşluk hissi veren bir renktir. Özellikle kız çocuklarının odasında bol miktarda kullanılmasıyla çok bilinmektedir. Genç kızlığa doğru geçildiğinde tozpembeden epey bir uzaklaşma görülür ve daha sonra tozpembe renkler pek kullanılmamaya başlanmakla beraber dekorasyonlarda tercih edilmemek istenir. Oysaki doğru bir tozpembe dekorasyonu ile oldukça çekici ve modern bir ve sahip olabilirsiniz.

Hem salonlarda hem oturma odalarında hem banyolarda hem mutfaklarda kullanabileceğiniz tozpembe rengi aslında temiz bir renktir. Genellikle birçok rengi kendisine yakıştırır. Özellikle hiç tahmin edilmemekle beraber kırmızı ile çok güzel bir uyum sağlamaktadır.  Bunun yanı sıra kırçıllı gri renkleri ile, antrasit ve füme renkleriyle de çok yakışmaktadır. Eğer biraz daha spor bir oda elde etmek istiyorsanız eğer griler ile birleştirebilir ve daha ağır bir oda haline getirebilirsiniz. Örneğin fütüristik yapıda, geometrik bir yapıda veya oval bir yapıda gri kırçıllı bir döşemeye sahip bir koltuk ile beyaz deri bir berjer birbiri ile tamamlanıp daha sonra tozpembe duvarlar ve tozpembe bir berjer daha kullanıldığı zaman oldukça güzel bir bütünlük elde edebileceksiniz.

Öte yandan tozpembe yine duvarlarda ve halılar da birlikte kullanılabilir. Bu aynı zamanda bembeyaz parlak tüller ile beyaz veya ekru bir oturma grubu ve yeşili her tonunla bir sürü kırlent ile bir araya getirilebilir.  Bununla beraber mobilyalar da veya aksesuarlarda taba renkleri, açık renkli ağaç tonları, hasırlar, kahverengi ler de oldukça uyumler renkler olacaktır. tozpembe bir dekorasyon elde etmek istiyosanız odanın tamamını çok  açık renkler ile dekore etmek zorunda değilsiniz. Fakat illa açık tonlarda bir oda elde etmek istiyorsanız o zaman leylak, gök mavisi, açık sarı, çok açık tonlar da grileri de dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz.

tozpembe yatak odası dekorasyon  tozpembe oturma odası dekorasyon  tozpembe mutfak dekorasyon  tozpembe banyo dekorasyon

Write a comment