Dekorasyonda Yaz Havası

yaz ev dekorasyonuSoğuk, boğucu, kasvetli ve yeri geldiğinde evlerimizden çıkamadan geçirdiğimiz kış aylarının ardından, cıvıl cıvıl kapımıza gelen yaz ayları ve özellikle psikolojimiz için ev dekorasyonumuza yaz havası getirmek faydalıdır.

Renkli Aksesuarlar:

Evlerinizde kış boyunca kullandığınız koyu renkli aksesuarları değiştirmeli veya yaz boyunca bir rafa kaldırmalısınız. Diğer aksesuarlarda kullanacağınız renk ve desen seçiminde yardımcı olacağı için değişime halılardan başlamak doğru bir seçim olacaktır. Kalın halıların yerine, hafif, ince ve renkli kilimler kullanılmalıdır. Yaz mevsimini çağrıştıran sarı, turuncu, mavi, mor, pembe, yeşil, fuşya, hardal rengi aksesuarlar kullanmak ev dekorasyonuna yaz havası katacağı gibi daha ferah ve temiz bir görünüm için bu renklerle beraber bolca beyaz, fildişi ve bej rengi gibi açık renkler kullanılmalıdır. Hatta mümkünse mobilyalarımızda da daha açık renk seçilmelidir.

Salon, Oturma Odası ve Yatak Odası: Geçen senenin olduğu gibi bu senenin de güzel bir modası olan çiçekli kılıflı koltuklardan veya çiçek desenli kırlentlerden bolca yararlanmak evlerinize yaz havası verecektir. Aynı şekilde yatak odalarında kullanılacak beyaz veya çiçek desenli nevresimler dekorasyonunuza yaz havası vermesinin yanında canlılık da katacaktır.

Mutfak: Özellikle mutfak perdelerinizde canlı renkli çiçekli desenler, hatta son dönemlerin yine güzel bir modası olan kanaviçe işlemeli perdeler tercih etmek, mutfak masanızın üzerine koyacağınız renkli bir vazo ve bu vazoya koyacağınız rengârenk çiçekler de mutfağınıza yaz havası verecektir.

Balkon: Yazın yapılan balkon kahvaltıları, balkon sohbetleri, balkon havası almak gibisi var mı? Bambu veya hasır örgü masa ve sandalye kullanmak, renkli saksılar kullanarak, bu saksılarınızı rengârenk çiçeklerle çiçeklendirmek, hatta ufak bir de rüzgar çanı, rüzgar gülü gibi balkonunuzda yazı çağrıştıran aksesuarları kullanmak balkonunuza da yaz havası getirmenizi sağlayacaktır.

Write a comment