Duvar Süsleme Modası

Duvar süsleme, evlerde görselliği arttırmak, küçük evlere yapılan ufak dokunuşlarla daha büyük algısı yaratmak ya da daha ferah mekanlar oluşturmak için kullanılabilecek etkili bir dekorasyon aracıdır. Evinizde kendi zevkinize hitap eden duvar süslemeleriyle özgün bir ortam yaratmak oldukça kolay, bir o kadar da zevklidir.

Renkli Çerçeveler Kullanın

Küçük odalardaki ya da koridordaki diğerlerine nazaran daha dar duvarlar, süslemeye elverişli değil gibi görünse de ana mekan dışında kalan bu alanlarda geçmiş anılarınızı canlandırarak size özel alanlar yaratabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve neon renklerde kullanacağınız çerçeveler evinize modern bir hava katar. Kısıtlı bütçeyle dahi kolaylıkla fotoğraflarınızı duvarınızda sergileyebilirsiniz. Çerçeveleri sadece fotoğraflar için kullanmak zorunda değilsiniz, içine ayna yerleştirerek de duvar süsleme modasına ayak uydurabilirsiniz.

Kasnak Kullanarak El Emeğinizi Sergileyin

Kasnaklar el işi süslemelerinde oldukça fazla kullanılan malzemelerdir. Kolaylıkla temin edilebilir ve düşük maliyetli olması bakımından tercih edilir. Alacağınız kasnağa düz renkli bir kumaş geçirip üzerine renkli keçelerle farklı formlarda oluşturacağınız süslemeleri yerleştirin. Duvara çakacağınız çiviyi kasnağın tahtasına geçirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle geniş odalarda el işi kasnaklar, çerçeveler ve aynaları bir arada kullanarak dikkat çekici bir alan yaratmak mümkün.

Aynalar İle Işığı Yönetin

Evin salonunda ya da salon gibi geniş olan odalarında yeterli ışık sağlamak daha güçtür. Küçük hileler ile odalarınızda ki ışığı arttırmak mümkün. Sadece bir aksesuar değil aynı zamanda ışık oyunu istiyorsanız pencere karşısındaki duvara asacağınız ayna ile odada ki ışığı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Üstelik ayna her eve yakışacak bir aksesuardır.

Olmazsa Olmaz Duvar Saatleri

İster geleneksel çizgide, ister modern olsun duvar süsleme modası için duvar saati olmazsa olmazlar listesinin başında gelir. Hem şık bir aksesuar olarak hem de ihtiyaç olarak düşünülür. Diğer objeler ile karakter olarak uyuşacak bir duvar saati evinizin ruhunu yansıtırken, akıp giden zamanı takip etmenizi sağlayacaktır.

Write a comment