Duvarlarınızı Fotoğraflar İle Süsleyin

Mutlu anları yakaladığınız fotoğraflarınızın ev dekorasyonunda farklı bir konsept yaratarak kullanabileceğinizi düşündünüz mü? Gerek cep telefonları gerekse fotoğraf makineleriyle hayatın her anını, her dakikasını fotoğraflandırmak mümkün. Çektiğiniz fotoğraflar hafıza kartlarında, telefonlarda kalmasın. Fotoğraflarınızı, büyük-orta-küçük boyutlarda poster yaptırabileceğiniz veya daha farklı kullanım alanlarında kullanabileceğiniz gibi duvarlarınızı fotoğraflar ile süsleyebilirsiniz.

dekorasyon fikirleriDuvar Dekorasyonu

Öncelikle duvarınızı süsleyecek fotoğrafları seçmeniz ve onları bastırmanız gerekmektedir. Dilediğiniz şekil, boyut ve renge göre fotoğraflarınızı bastırabilirsiniz. Fotoğraf basımından sonra evinizde seçeceğiniz oda veya odalarınızın bir bölümünde farklı fotoğraf konseptleri uygulayabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odası için bastırdığınız, doğduğu günden bugüne kadar çocuğunuz için çekmiş olduğunuz fotoğraflarından oluşan kolaj çalışmasını, çeşitli şekil veya şekillerde bulabileceğiniz çerçevelerle birlikte duvara asabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi ve çektirmeyi sevmeyen birisi iseniz, bu fikir sizin hoşunuza gidecektir. Sevdiğiniz bir manzara, eski bir zaman panoraması, sevdiğiniz sanatçı, şehir ikonları ile duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. İngiltere’nin meşhur telefon kulübeleri veya Paris’in Eiffel Kulesi ya da İtalya’nın ünlü Colezyum fotoğrafları duvarınızda farklı duracak hem de evinize değişik bir hava katacaktır. Bir başka öneri de yatak odası için; eşiniz ile birlikte olan fotoğrafları, kurumuş, küçük bir ağacı istediğiniz boyutlarda olan duvarlara monte ederek, söz, nişan, düğün ve mutlu anılarınızdan oluşan fotoğrafları, ipe bağlayarak ağaca asabilirsiniz. Bu yöntem ile yeni çekilen fotoğrafları da bastırıp, dallara ekleyebilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi Hazırlama

Fotoğrafların güzel görünmesi için diğer bir estetik olgu da çerçevedir. Çerçeveleri satın alacağınız gibi evinizde bir kaç saatinizi ayırarak kendiniz de yapabilirsiniz. Ağaçtan kopmuş bir dalı, boyadıktan sonra farklı renk ve boyutlarda kesmiş olduğunuz iplerle birlikte birleştirip duvarınıza asabilirsiniz. Farklı dönemlerde çektiğiniz fotoğrafları bastırıp, saat olarak tasarlayabilirsiniz. Örneğin; farklı zaman dilimleri için farklı bir fotoğraf kullanarak Duvarlarınızı fotoğraflar ile süsleyin, sonrasında daire olacak şekilde duvara yapıştırıp, fotoğrafların ortasına saat mekanizmasını yapıştırın. Böylece duvarlar boş durmayacak, görsel açıdan da renklenecektir.

Write a comment