Etkileyici Beyaz Ev Dekorasyonlar

beyaz ev dekorasyonuEtkileyici bir beyaz ev dekorasyonu için öncelikle modern bir dekorasyon yapmanız şart. Çünkü beyaz mobilyalar ve objeler özellikle daha modern zamanlara özgü bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber sadece beyazdan oluşan bir dekorasyon yapabileceğiniz gibi birkaç farklı renkle de canlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra klasik ürünlerden de vazgeçemem diyorsanız eğer modern objeler ile klasik ve yöresel objeleri de bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin bembeyaz modern koltuklar bir kilim ile renklendirilebilir.

Beyaz dekorasyon için öncelikle beyaz duvarlara ihtiyacımız var. Tek renk ile yapılan dekorasyonlarda genellikle eşyalar birbiri içinde kaybolsun istenir. Bu şekilde odaya girildiğinde tek bir renk algılanır ve rahatlama duygusu ortaya çıkar. Rahatlama olgusunu artıran ve dekore etmesi en kolay olan renklerden biriside beyazdır.

Beyaz ile kontrast sağlayan renkler genellikle renklerin en açık ve pastel tonlarıdır. Bu renkler beyazı bastırmaz ortaya çıkartır. Bu sebeple odada pembe mavi yeşil gibi renklerin en açık tonlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda gri, füme, siyah, antrasit gibi renkler de beyazı çok iyi tamamlayan renklerdir. Yani kullandığınız koltuklar gri renkli olabilir fakat üzerindeki yastıklar, duvarlar, objeler, örtüler sehpalar beyaz kullanılarak dekora edilebilir. Fakat eğer beyaz dekorasyon deniliyorsa akla en büyük alan kaplayanların beyaz olması beklenir. Bu yüzden perdeler, koltuklar, duvarlar beyaz olmalıdır. Bunun yanı sıra sehpalar meyaz mobilyadan değil krom, altın veya gümüş renkli metal ayaklar üzerine beyaz, siyah mermerden de tercih edilebilir.

Bunun yanı sıra kullanılacak renkli objeler çok çok fazla olmamalı. Tercih edilecek renk çok fazla olmamalı. Örneğin hem fuşya hem de mavi kullanılmamalıdır. Ayrıca beyaz, tahta ile çok yakışmaktadır. Yani açık renk taba renklerine yakın renklerde sepet, sandık, kırlentler kullanılarak oldukça güzel bir bütünlük sağlayacaktır.

beyaz mutfak dekorasyonu

Write a comment