Ev Dekorasyonunda Kırmızı Renk Kullanımı

sıra dışı ev dekorasyon fikirleriKırmızı renk hem tarih boyunca hem de modern tasarım anlamında hemen hemen herkesin kullandığı renk olmuştur. Kırmızının tahtını sağlamlaştıran bazı trend ev dekorasyon fikirlerini incelediğimizde oturma odalarında da kırmızı rengin sahalara geri döndüğünü görüyoruz. Özellikle yatak odaları için vazgeçilmez olan kırmızı renk, bir süredir pembe renk ile mücadele etse de gücünü sahip olduğu güçlü tesirinden ve etkileyici romantik büyüsünden almaktadır.

Ev dekorasyonunda kırmızı renk kullanımı günümüzde farklılık arayışı içerisinde sıra dışı ev dekorasyonu arayanların ilgi alanına girmektedir. Sıra dışı ve herkesten farklı bir ortama sahip olmak için kırmızı renk dokunuşlarına yer ayırın. Öncelikle oturma odalarında kırmızı renk kullanımı için beyaz ya da açık renkleri de kullanmalısınız. İster halılarda ister duvar renklerinde, isterseniz duvar aksesuarlarında olsun beyaz renge ya da açık renklere mutlaka yer verin.

Oturma odasında tamamıyla kırmızı renge boğulmak istemeyeceğiniz için vitrin ya da mobilyalarınızı krem rengi, beyaz renk seçebilirsiniz. Koltukları tamamen kırmızı seçebileceğiniz gibi koltukların açık renkte ama yastıklar ile halıların kırmızı renkte olduğu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ev dekorasyonu tercihlerinizde mekanı mutlaka bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Eğer mekanda sadece koltuklara ya da duvar aksesuarlarına odaklanırsak bazı tasarımsal hatalara düşmek olasıdır. Bu yüzden alanı geniş açıdan düşünüp renk ayrımlarını hayal etmeliyiz. Kırmızıyı kullanırken de benzer şekilde tamamıyla koyu bir ortama boğulmamak için açık renklerle hayal gücünüzü güçlendirin.

Yatak odası gruplarında kırmızı renk kullanımına gelecek olursa yatakların nevresimlerinin güçlü kırmızı renklerle oluşturulabileceğini söyleyebiliriz. Bunun dışında mobilyalarda kırmızı önerilmemektedir. Makyaj sandalyesi, gece lambası aksesuarları, duvara güçlü bir dekoratif ürün, şık biblolar ve abajurlar ile ortamı daha da güzel hale getirmek ise sizin elinizde.

Write a comment