Evde Bahar Havası Oluşturacak Renkli Fikirler

bahar ev dekorasyonuBaharın gelmesiyle beraber evimizde de içimizin açılmasını istiyoruz. Bunun için evimizde baharın getirdiği tonları kullanarak evin içinde de aynı havayı yakalayabiliriz. Öncelikle evimizin bol bol ışık almasını sağlayarak başlayabiliriz. Bunun için perdeleri ve camları bol bol açın. Evin içerisinin bol bol hava almasını sağlayın. Bunun ya berber baharın çiçek kokularını bize yaşatacaktır. El olarak çiçek desenli yastıklar, bambu sandalyeler de oldukça yakışacaktır.

Bunun yanı sıra kış boyunca sarıldığınız tüylü, koyu renkli yastıkları kaldırın ve pullu, taşlı, rengarenk, hasır dokumalı yastıklar ile odanızı süsleyin. Kış boyunca yanınızdan ayırmadığınız battaniyeleri kaldırın ve yerine renkli pikeleri koltukların yanlarına atın. Odanıza birkaç tane turuncu, yeşil ve mavi vazo alın. Bunlar canlı ve parlak renklerden olsun. Ara ara içerisinde 2’şer 3’er tane canlı çiçek koyun. Bunun yanı sıra büyük bir bitki alın. Ağaç gibi bir olabilir. Çiçekli bir bitki olabilir hatta biraz koku saçıyorsa daha bile güzel olur. Yaprakları çok büyük olan, oldukça koyu yeşil olan bitkilerden seçin, ılıman iklimlerde yağmur ormanlarında genelde yetişen cinslere benzemesi açısından.

Bununla beraber eğer bazı eşyaları da yenileme fikirleriniz varsa eğer hasır kaplama büyük puflardan satın alabilirsiniz. Aynıca bambudan yapılma bir berjerle bu pufu tamamlayabilirsiniz. Ahşaptan yapılma masa veya sehpa tercih edebilirsiniz. Oldukça doğal görünümlü sanki şimdi kesilmişte gelmiş gibi duran bu tarz ürünler bu tarz bir odaya çok takışacaktır. Bunun yanı sıra eğer mobilyalarınızın döşemelerini kaplatmayı planlıyorsanız o zaman da soğuk renklere değil tamamen sıcak renklere yöneltebilirsiniz. Parlak turuncu bir üçlü koltuk ile beyaz bir berjer ve yeşil yastıklar tercih ederek hem renkli hem de yaz kış kullanabileceğiniz bir bütünlük elde etmiş olursunuz.

Dekorasyon Hattı – Ev Tadilat, Yenileme Hizmetleri

evlerde bahar dekorasyonu

ev bahar dekorasyon önerileri

 

Write a comment