Evde Pudra Rengi ile Uyumlu Renkler

pudra ev dekorasyonPudra rengi aslında oldukça kolay bir renktir. Açık olması sebebiyle birçok renk ile yakışmaktadır. Özellikle rosegold, beyaz, ekru, fuşya gibi renkler pudra rengi ile oldukça yakışabilecek renklerdir.  Eğer koltuklarda pudra tercih ettiyseniz koltuklara bol bol kırlent atabilirsiniz. Örneğin rosegold payetli bir yastık, antrasit rengi bir yastık, yine pudra tonlarında ama hem tüylü hem örgü hem de deri bir kırlent ile renklendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer duvarlarda pudra rengi kullandıysanız o zaman perdeleri muhakkak beyaz tercih etmelisiniz. Ayrıca duvarlarda kullanılan pudra rengi çok baskın olacağı için odadaki diğer objeleri bundan çok daha açık renkli olarak kullanmalı ve pudra renginden koyu renkli olarak sadece birkaç renk veya tek renkte tek bir obje tercih edebilirsiniz. Örneğin fuşya veya mor renkli bir halı gibi.

Sadece pudra renginden oluşan bir odanız varsa ve onu birkaç renk ile bütünleştirmek istiyorsanız bu renklerden bir tanesi açık mavi olabilir. Özellikle avize, abajur, tablo veya resim çerçevesi gibi aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok açık tonlarda ama parlak olmayan daha soluk renkteki yeşilleri de tercih edebilirsiniz. örneğin duvarlarınızdan bir tanesini bu renklere sahip bir duvar kağıdı ile kaplatabilirsiniz. Bu seçenekler biraz daha klasik biraz daha yumuşak bir görüntü sağlarken mor gibi renkler biraz daha keskin bir görüntü sağlayacaktır.

Örneğin oldukça yoğun pudra renkteki bir odanın duvarına oldukça büyük mor rengin hakim olduğu soyut bir tablo asabilirsiniz. Aynı zamanda mor tablonun iki yanına mor aplikler asabilir ve aynı mor rengine sahip küçük  bir sehpanın üzerine mor bir obje koyabilirsiniz. Bu sayede bu alan pudra ile kaplı bir oda da bir ters köşe yaratacaktır.

Dekorasyon Hattı – Tadilat, Yenileme Hizmetleri

Write a comment