Evinizde Farklılık Oluşturacak Dekoratif Tasarımlar

farklı ev dekorasyon tasarımlarıDekorasyon bir şekilde elde ediliyor. Bazılarımız evlerinde daha sade renkleri tercih ederken bazılarımız daha renkli bir dekorasyon tercih edebiliyor. Bununla beraber tek renk veya iki üç renkten oluşan minimal veya temalı evler de oldukça karşımıza çıkmaktadır. Eğer eviniz bir süre sonra nasıl bir tasarım yaparsanız yapın monoton gelmiş olduysa veya dekorasyonu tamamladınız ama birşeyler eksik gibi geliyorsa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle farklı olarak seçilebilecek tasarımlar internette, evmanya, evidea gibi sitelerde onun dışında bauhause, koçtaş gibi yapı marketlerde ve değişik tasarımlarıyla ünlü olan ikea gibi yerlerde bulunabilir. Anca gerçekten değişik, farklı ve az görülen objeler arayışındaysanız o zaman detaylı araştırmalar yapmanız ve satın aldığınız ürünlerin üzerinde biraz oynamalar yapmanız ve hangi ürünler ile nasıl bir araya getireceğinizi bilmeniz gerekir.

Öncelikle son zamanlarda oldukça popüler olan betondan yapılan objelerdir. Evde kolaylıkla yapılmakla beraber özellikle avizelerde, aydınlatma aksesuarlarında, saksılar vs. bolca kullanılmaya başlanan bir tarzdır. Uğraşılmamış ve salat görüntüsüyle beraber biraz renklendirilmiş olanları da oldukça modern görünmektedir.

Öte yandan aydınlatmalarda sıradan lamlardansa son zamanlarda yine oldukça fazla dikkat çeken Eddison Lambalar kullanılabilir. Bu şekilde renginin biraz daha loş ve sarı olması ve muazzam görüntüsü ortama çok güzel bir farklılık katacaktır.

Buna ek olarak farklı şekillerde kitaplıklar kullanarak farklılık katabilirsiniz. Örneğin oturmalar odalarına çok yakıştırdığım ne zaman denk gelsem bakmaktan kendimi alamadığım kurumuş bir ağaç şeklinde olan kitaplık tasarımıdır. Hem ağaç rengi olması hem kitapların ağacın kollarında duruyor olması oldukça yakışmakta bana göre ayrıca bu alanı aynı zamanda 2 berjer ile çeşitlendirerek, iki tane uzun ayaklı lambalardan sarkan Eddison lambasıyla oldukça hoş bir alan elde edebilirsiniz.

Write a comment