Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

gri ev dekorasyon fikirleriGri rengi oldukça uyumlu bir renktir. Hem asil hem de spor bir renktir. Bu sebep ile hem elegan bir dekorasyon hem de spor bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Siyah ve beyaz ile ve griyin diğer tonlarıyla oldukça sade, şık ve modern bir tasarım elde edebilirsiniz.  Öte yandan eğer çok ağır bir dekorasyon istemiyorsanız birçok farklı renk ile birleştirerek hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Gri rengi özellikle parlak renkler ile oldukça uyum içerisindedir. Eğer daha canlı bir ordan elde etmek istiyorsanız o zaman öncelikle parlak rente objeler seçmelisiniz. Örneğin parlak yeşil renkte büyük bir bitki. Bunun yanı sire yine parlak sarı renkte bir berjer veya tablo, kırmızı renkte puf, parlament mavisi halı, neon pembe bir sehpa tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer biraz daha yumuşak renklerin hakim olmasını istiyorsanız o zaman çok açık sıcak tonlar hakim olan bir yeşil, pudra pembesi, mint yeşili, lavanta rengi tercih edebilirsiniz. Örneğin lavanta çiçeğine ait bir tablo, açık yeşil tahta mobilyalar ve mint yeşili bir halı ile tamamlanabilir.

Bunun yanı sıra gri duvarlar, gri koltuklar için beyaz bir halı tercih edilebilir, siyah birkaç tane mobilya tercih edilebilir ve bunlara ek olarak parlak fuşya pembe tonlarında 2 adet berjer ile dekorayon tamamlanabilir ve başka hiçbir renk katmanıza gerek kalmaz. Eğer objeler ile hareketlendirmek istiyorsanız o zaman siyah tonunda fakat deri, kumaş, örgü, süet, tüylü, payetli, çizgili birçok farklı kırlenti bir arada kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şeffaf renkte objeleri de gri renkli odalarda zevkle kullanabilirsiniz. Hem derinlik ve parlaklık katacak hem de renk karışıklığı olmadığı için oldukça şık duracaktır.

Write a comment