Hayvan Temalı Sıra Dışı Ev Dekorasyonları

hayvan ev dekoruHayvan temalı ev dekorasyonu dendiğinde ilk başta aklıma hemen leopar deseni, zebra deseni, çita deseni gelmektedir. Bundan rahatsız olan kişiler olsa da hayvan temalı dekorasyon sadece bununla kalmamaktadır. Dekoratif ürünler de havyan figürleri, yapay hayvan postları, tropikal hayvanların görüntülerinden oluşan tablolar veya tropikal kuşların tüy renklerinden ilham alınarak tasarlanmış olan evler.

Özellikle renkli bir görüntüden hoşlanan kişiler hayvan temalı dekorasyonlarında bir hayvanın doğal ortamını yansıtacak şekilde bir dekorasyon elde edebilir. Örneğin bolca ağaçtan oluşturulmuş bir oda tropikal yağmur ormanları şeklinde oldukça yeşil bir hale getirilebilir. Bunun yanı sıra tahtalardan veya ağaç kütüklerinden masalar ve sandalyelerin yanı sıra sahte haytan postu kullanılabilir. Bunun yanı sıra tropikal yağmur ormanlarından yaşayan hayvanlar genellikle çok parlak canlı ve karışık renklere sahiptir. Örneğin Tukan Kuşlarını biraz inceleyerek Tukan kuşu renklerinden oluşan bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Siyah bir gövdeye sahip olması sebebiyle koltuklarınızı siyah alabilir ve üzerine Tukan kuşunun gagasındaki renklerden kırlentler koyabilirsiniz.

Perde seçimlerinde doğal esintilerin görüldüğü perdeler bulamıyorsanız o zaman daha çok sade renklerde perdeler kullanabilirsiniz. Örneğin tül olarak incecik ve beyaz bir tül tavandan yere kaza uzanır ve yanlarına tülün ön tarafında olacak şekilde keten dokuda, açık sarı, açık yeşil, açık mavi güneşlikler kullanabilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak odada bol miktarda koyu kahverengi ağaçtan yapılmış mobilyalara tamamlaya bilirsiniz. Dekorasyona başlamadan önce farklı iklim tiplerini inceleyerek bu iklimlerde hangi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını aynı zamanda hayvanları hangi türler olduğunu ve hangi renkleri taşıdığına göz atabilirsiniz. Bu şekilde tek bir fikir yerine ilham alabileceğiniz birçok farklı şey olduğunu göreceksiniz. Hayvanlar ve hayvanlar ile doğanın uyumu insanlara her zaman ilham kaynağı olmuştur o yüzden detaylı bir gözlem sayesinde siz de ilham alabilirsiniz.

hayvan ev dekorasyonu

Write a comment