İlham Veren 15 Dekoratif Asma Tavan Modeli

Asma tavanla özellikle daha geniş alanlarda ve yüksek tavanlarda tercih edilmesiyle beraber evlerimize uygun bir şekilde dizayn edilip kolay uygulaması sayesinde oldukça tercih edilir hale gelmiştir.

 1. Güneş gibi, ay gibi belli bir figürden oluşan hem renkli hem de aydınlatmalı asma tavanlar. Özellikle çocuk odalarında bolca görülmesiyle birlikle mekanlara çok hoş bir hava katmaktadır.
 2. İç içe geçmiş şekillerden oluşan asma tavanlar. Bunlar girintili çıkıntılı bir şekilde olmasıyla beraber aynı zamanda görsel bir şölen oluşturmaktadır.
 3. Gergi asma tavanlarda ise normal led döşenmiş asma tavanların üzerine baskılı bir kumaşın geçirilmesiyle edilen tavan modelleridir.
 4. İçine obje konulabilen cam asma tavan modelleri. Bu asma tavanlar genellikle çok fazla maliyetli olmakla gerçek görünümlü bitkilerin, çiçeklerin sergilendiği bir alandır.
 5. Tahta ve alıpanın bir araya gelmesiyle elde edilen asma tavanlarda ise genellikle modern bir görüntü yakalanmaya çalışılırken sadece tahtadan elde edilen asma tavanlar genellikle köy evi ambiyansı yakalamak için kullanılmaktadır.
 6. Renkli asma tavanlarda ise ledler sadece beyaz değil anı zamanda sarı, pembe, mavi gibi tonlar ile de görülmektedir.
 7. Motifli sama tavanlarda ise özel işlenmiş motifler kullanılabilirken bu motifler aynı zamanda odanızın dekorasyonuna göre şekillendirilmektedir.
 8. Desenli asma tavanlarda ise özellikle Osmanlı tavanlarında gördüğümüz süslü tavanlar gibi bir tavan elde etmenizi sağlamaktadır.
 9. Gizli asma tavanlarda ise asma tavan duvarın dışında gibi değil duvar ile bir bütün gibi görünür.
 10. Kiriş şeklinde farklı şekillerde üretilebilen duvarlar ile birleşirken aynı zamanda yete kadar devam eden kemerli bir gönüm veren asma tavanlar.
 11. Aynı zamanda ses yalıtımı için kullanılırken daha dekoratif kullanılması sağlanan kumaş kaplamalı asma tavanlar.
 12. Metal aksamlar ile derinlik ve şekil katılmış olan asma tavanlar.
 13. Sadece metallerden veya krom ürünlerden elde edilen bütün tavanı kaplayan asma tavanlar.
 14. Kutu kutu led ışıklarınpudlu bir canmın içinden görünmesini sağlayan bütün halinde uygulanan asma tavanlar
 15. Tüm tavanı komple tek bir ışık haline getiren bütün halindeki asma tavanlar.

Write a comment