İlham Veren Oturma Odası Dekorasyonları

Oturma odası, salondan farklı olarak daha çok kendimizi rahat hissedebileceğimiz kendimizi misafirlikte gibi hissetmeyeceğimiz, evimizin sıcaklığını hissedebileceğimiz bir mekan olmalı. Bu sebeple içimizi açacak olan renkler, farklı tasarımlar ile birleştirilerek aynı zamanda rahat bir kullanım esas alınmalıdır. Örneğin eğer oturma odasında uzun süre vakit geçirecekseniz o zaman ilk olarak koltukları geniş seçmekte fayda var. Örneğin Cherster model koltuklar salonlar için daha uygun olmakla beraber, L koltuklar, köşe takımları kullanılabilirler. Aynı zamanda koltuklar bol kırlentler ile kullanıldığı zaman oldukça çarpıcı ve güzel olabilir fakat bu otururken rahatlığınızı azaltabilir.

Bunun yanı sıra oturma odanızda bir orta sehpası kullanmak zorunda değilsiniz. Ancak eğer odanız müsaade ediyorsa büyük ve koltuklar ile aynı hizada bir orta sehpası kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra oturma odanıza açık renkli koltuklar kullanabilirsiniz. Artık üretilen döşeme kumaşlar leke tutmuyor. Bu nedenle eğer üzerine bir şey dökülse bile kolaylıkla temizleme şansınız var. Açık renkli koltuklarda ise yine eğer yer var ise o zaman kırmızı renkli, siyah renkli, siya beyaz çizgili kırlentler tercih edilebilir.

Oturma odasında kullanacağınız perdeleri de spor seçmelisiniz. Çiçekli veya pullu gibi perdelere değil genel olarak tek renk perdelere yönelebilirsiniz. Bununla beraber eğer tülü tek renk ve beyaz seçerseniz, güneşlikleri tülün arkasında değil ön tarafında renkli olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tavandan yere kadar uzanan perdeler tercih edebilirsiniz.

Son olarak objeleri çok karşılık olarak değil genel olarak sade ve parlak renklerde seçmeniz uygun olabilir. Öte yandan kesinlikle duvar kağıdı kullanmak zorunluluğunuz yoksa o zaman parlak duvar boyaları ve birkaç tane de canlı renklerde tablo ile odanızı hem şık hem de sade dekore edebilirsiniz.

Write a comment