Kadife Sandalye Modası

Kadife kumaşlar zarafeti ve şıklığı temsil etmesiyle bilinen ve giysilerimizde, oturma gruplarımızda hatta perde ve aksesuar kutularımızda bile kullandığımız bir kumaş türüdür. Çok kullanışlı olması, kolay temizlenmesi ve farklı renk seçenekleri sunması nedeniyle hayatımızın her alanında yerini almıştır. Bu sebeple yemek odalarımızın vazgeçilmez mobilyası sandalyelerimizde bu kumaşla tanışmıştır.

yemek odası kadife sandalyeYemek Odasında Kadife Sandalye Modası

Yemek odasına ait sandalyelerimiz kadife kumaş ile kaplanarak dekorasyonun renk uyumuna ve evin görünümüne farklı bir hava katar. Koyu renk kadife kumaşların sandalyelerde kullanımı asilliği simgelediğinden eviniz için daha klasik bir tarz yakalamanızı sağlar.. Koyu renk sevmeyenler için yeşil, açık mavi, gri, beyaz gibi renk seçenekleri ile de yemek odanızı mükemmel hale getirebilirsiniz.

Ayrıca kumaşın yapısı nedeniyle sandalyelerin sırt kısmından büzülen iri taşlar konulan şık takımları tercih ederek ev dekorasyonunuzu modern bir görünümden klasik bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Bunun yanı sıra birbiri ile uyumlu kadife kumaşları seçerek sandalyeleriniz de iki renk kadife kumaşı bir arada kullanabilir, renklerin uyumunu evinize yansıtabilirsiniz.

salon kadife sandalyeSalonda Kadife Sandalye Modası

Yemek odasında kullanılan sandalyelerin yanı sıra salonlarımızda kullandığımız kolçaklı sandalyeleri de kadife kumaşlar ile kaplatarak salonumuzda şık köşeler yaratabiliriz. Kadife kumaşın yumuşak bir dokuya sahip olması kolçaklı sandalyeler için çok tercih edilen bir kumaş haline dönüşmesine neden olmuştur. Dinlenme ve okuma köşesi olarak hayal edilen alanlarda kadife kumaş ile kaplanan kolçaklı sandalyeler açık renk kadife kumaşlarla kaplanmalı açık gri tonları, gökyüzü mavisi gibi tonları tercih etmelisiniz. Kadife kumaşlar ile kolçaklı sandalyelerinize büzgülü desenler yaptırarak sandalyelerinizi kaplatabilirsiniz.

 

yarak odası kadife sandalyeYatak Odalarında Kadife Sandalye Modası

Kadife kumaşlar yatak odasının da vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Perdelerde kullanılan kadife kumaş türü makyaj masası sandalyelerinin de kadife kumaşla kaplanmasına neden olmuştur. Kadınlar yatak odasında özellikle kadife ve kolçaklı sandalyeler tercih ederler. Kadife sandalyeler renk olarak perdelerle uyum içinde olur ve genellikle bordo renk tercih edilir.

Kadife sandalyeler yemek masalarında, salonlarımızda hatta yatak odalarımızda bile yerini almıştır. Bu durum kadife kumaş modasının yanı sıra kadife sandalye modasını da beraberinde getirmiştir. Tüm kadınlarımız da bu modaya uymaktan büyük mutluluk duyarlar.

Write a comment