Koridor Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Koridorlar şüphesiz eve ilk giren bir kişi için, ev hakkında genel dekorasyon bilgisi veren ve ev sahibinin dekorasyon zevkini ortaya koyan ilk yerdir. Duvarlar dekorasyonun yüzü gibidir ve güzellik yüz ile belirlenir. Bu yüzden koridor dekorasyonunda duvarlar önemli bir yere sahiptir.

koridor dekorasyonKoridor Duvarlarının Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Koridor duvarının dekorasyonu genelde evde hakim olan dekorasyon baz alınarak yapılmalıdır. Fakat evde çeşitli dekorasyonlar mevcut ise ana kapıdan ilk girildiğinde görünen oda ile uyumlu olması eve ferah bir hava katacaktır.

Dar olan koridor duvarlarında açık renkler tercih edilmeli ve geniş göstermek için duvarlarda ayna kullanılmaya özen gösterilmelidir. Son günlerin modası haline gelen, çerçevesi ayna olan tablolar kullanmak iyi bir tercih olacaktır.

Geniş olan koridorlarda ise koyu renk duvarlar ortamı daha sıcak gösterir. Geniş olan koridorlarda belirlenen uygun bir duvara, küçük küçük çerçeveler kullanılarak, duvarı doldurmak ortamın havasını trend bir hale getirecektir.

Hem dar hem geniş koridor duvarlarında kullanılan diğer bir dekorasyon ise duvara çita uygulaması yapmaktır. Çita uygulaması dar koridorlarda koyu renkleri kullanmaya geniş koridorlarda da açık renkler kullanmaya yardımcı olmaktadır. Strafor çitalarla duvarları ikiye bölerek altlarda koyu renk üstlerde açık renk veya zıt renk kombinler yaparak dekorasyonun havasını bambaşka bir boyuta çekebilirsiniz.

Koridor Duvarı Az Maliyetle Nasıl Dekore Edilir?

İlk önce duvarınızda ne olacağına ve evinize nasıl bir hava katmasını istediğinize karar verin. Örnek olarak modern bir hava katmak isterseniz kesinlikle duvarları zevkinize göre strafor çitalarla şekillendirerek başlamalısınız. Daha sonrada boya işlemine geçebilirsiniz.

Duvarları kendiniz boyayarak bu işi az bir maliyete kapatabilirsiniz. Artık boyalar ve fırçalar eski zamanda olduğu gibi sürekli fırça izi bırakan insanın çileden çıkaran şekilde değiller. Boyanmasının istemediğiniz yerleri maskeleme bandıyla kapatmak acemi bir boyacıyı bile bu işi mükemmel yapmasını sağlar. Boyamayı bitirdikten sonra duvar rengine zıt renk çerçeveler seçerek duvar dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Daha basit ve daha ucuz bir şeyler isterseniz, size bir adet duvar stencil, bir adet bulaşık süngeri ve bir adet küçük akrilik boya yeterli olacaktır. Koridorunuza uygun desenli bir stencilla duvara maskeleme bandı ile yapıştırın. Bulaşık süngerine az bir boya alarak minik darbelerle stencil desenini boyadıktan sonra kaldırın ve diğer yerlere geçin. Böylece mükemmel bir duvar kağıdı görüntüsü verebilirsiniz. Kullandığınız boya, metalik veya parlak renkte olursa daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Write a comment