Küçük Salon Dekorasyonu

küçük ev dekorasyonuHerkes geniş, ferah ve büyük evlerde oturmak ister. Fakat günümüzün hayat şartları, ekonomik durumumuz sebebiyle bazen küçük evlerde de oturmak zorunda kalınabilir. Böyle bir durumda en önemli alan salondur. Çünkü misafirin ağırlandığı akşam eğlencelerin sahibi salondur. Bu yüzden kişiler salonun şık ve güzel görünmesini isterler. Bunun için salon dekorasyonunda küçük detaylara önem vererek küçük olan salonunuzu harika bir alana dönüştürebilirsiniz.

Zemin ve Tavanlarda Açık Renk Tonları Tercih Edin

Küçük salonlarda aydınlık ve ferah bir salon yaratmak için açık tonlar kullanmalı, özellikle tavanda krem veya beyaz renkler tercih edilmeli zemin de ise beyaz parke kullanılmalıdır. Zemin ve tavanın uyumu salona bir derinlik katarak salonunuzu büyük ve ferah gösterir.

Girinti ve Köşeleri İyi Kullanın

Salonunuz küçük ve köşeler fazla ise gömme dolaplar en büyük kurtarıcılarınız olabilir. Bu dolaplar sayesinde fazla eşyalarınızı ortadan kaldırır ve salonunuzun daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca salondaki girintiler için küçük kitaplıklar yapılarak bu alanlar da değerlendirilebilir.

Salonunuzda Köşe Takımı Kullanın

Dar ve küçük bir salon için oturma grubu salonu tamamıyla kaplayacak ve basık bir hava oluşturacaktır. Bunun yerine şık bir köşe takımı kullanmak aile bireylerinin daha rahat ve ferah bir salonda yaşamını sürdürmelerine olanak sağlar. Köşe takımını seçerken aşırı koyu renklerden uzak durmalı, canlı renkler veya mat renkler tercih edilmelidir.

Çok Amaçlı Mobilyalar İle Yaşam Alanınızı Büyütün

Salonunuz küçük ve çok fazla eşyaya sahipseniz saklama kapasitesi yüksek olan eşyaları tercih edin. Özellikle altı dolap olan televizyon ünitelerini tercih edebilirsiniz. İstenildiğinde masaya dönüşen orta sehpaları da salonunuza ekleyebilirsiniz.

Dekoratif Aynalarla Duvarlarınızı Süsleyin

Salonunuzun duvarlarında kullanacağınız dekoratif aynalar ile küçük salonunuza derinlik katarak daha geniş ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz. Böylece salonunuz daha şık bir hale bürünür. Ayrıca büyük ve küçük aynaları bir arada kullanmak salonunuzun genişliğini artırır. Bunun yanı sıra ayna tercih etmek istemeyenler için ışık yansıtan tablolarda iyi bir seçimdir.

Related Posts

Write a comment