Lavanta Rengi ile Ev Dekorasyonu

lavanta ev dekorasyonuLavanta rengi insanın iç dünyasında ve bilinçaltında olumlu tesirleri olan muhteşem bir renk. Mor rengin açık halinde olan bu renk mor renkten gelen esintilerle adeta mükemmeliyete giden bir renk cümbüşü gibidir. Lavanta rengi ile dekorasyon fikrine de bu yüzden açık olmak gerekiyor. Evlerde sıra dışı, farklı bir anlayışa sahip olmak isteyenler için duvar boyalarından tutun da ev dekorasyon ürünlerine kadar her kademede lavantadan yararlanabilirsiniz.

Lavanta rengini duvar boyası olarak kullanabilirsiniz. Duvar boyası olarak lavanta her duvara benzer biçimde ve kaliteli boyalarla uygulanmalıdır. Lavanda rengi çocuk odalarında kullanılacaksa mor rengin açık hali olması hasebiyle erkek çocuk odalarından ziyade kız çocuk odalarında önerilmektedir. Bununla birlikte her ortamda istediğiniz gibi kullanabileceğinizi de belirtmek isteriz. Lavanta renge sahip odalarda bu şıklığı tamamlamak için kesinlikle açık renk tonlarında mobilyalar, koltuklar, yataklar tercih etmelisiniz. Beyaz renk ile lavanta renk birbirine çok yakışmaktadır, siz de bu renklerin kombinasyonu ile ev veya ofis dekorasyonu yapabilirsiniz.

Lavanta rengini ev içi dekorasyon ürünlerinde kullanabilirsiniz. Özellikle perdelere lavanta rengi yansıtmak doğru bir tercih olabilir. Güneşlik olarak tabir ettiğimiz kalın perde renklerine lavanta rengi oldukça şık gitmektedir. Alt hizasından başlanabilen perde modelleri ile lavanta rengini tercih edebilirsiniz.

Son olarak lavanta rengini oturma gruplarında tercih etmek isteyenler için bazı önerilerimiz olacaktır. Oturma gruplarınızda gönül rahatlığı ile lavanta rengini seçebilirsiniz. Bunun için oturma odası yapacağının odanın duvarlarını farklı bir renk ile örneğin beyaz ya da şampanya rengi ile boyatmanızı öneriyoruz. Ayrıca oturma odasında duvarlara yine lavanta rengine sahip dekoratif ürünlerle ekstra bir şıklık katabilirsiniz. Dekoratif ürün olarak son dönemlerde moda haline gelen parçalı kanvas tabloları önermekteyiz.

Write a comment