Mutfak Dekorasyonunda Ada Mutfak

Ada mutfak ile mutfaklarınızda yer alan ikinci bir tezgah alanına yer açın. Ada mutfak geniş mutfak sahiplerine güzel ve şık bir ev dekorasyon önerisi sunmaktadır. Bu sayede geniş alan daha şık ve akılcı bir çözümle kullanışlı hale getirilmektedir. Mutfakta musluğun önünde bulunan tezgah alanı çoğu hanımların yemek yapmak için vakit geçirdiği ve bazen de gün boyu oyalandığı bir alandır. Ada mutfak ise hem yemeklerin yenebileceği hem de mutfakta yapılacak ev yemeklerinin hazırlanabileceği ekstra bir alandır.

Mutfak dekorasyonunda ada mutfak seçimi geleneksel hale gelen Amerikan mutfak stillerine benzese de farklılıklar içermektedir. Amerikan mutfak bildiğiniz üzere ana tezgah alanına daha yakın ve hatta bitişik mekanlardan oluşmaktadır. Ada mutfak ise ana tezgaha bağlı olmayan ve bağımsız bir görüntü sergileyen, şık dekore edilmiş bir tezgahtan ve şık sandalyelerde donatılmış ayrık bir alandır.

Mutfaklar kadınlar kadar olduğu gibi hem çocuklar hem de beyler için de önemlidir. İyi bir mutfak dekorasyonu ve tadilatı ile insanlar psikolojik olarak daha ferah bir alan hissedebilir, daha kullanışlı ortamlarda daha prezantabl bir görüntü arzulayabilir. Gelişen modern ahşap teknolojilerine ilave olarak gelişen mermer teknolojileri ada mutfak çözümlerini kaçınılmaz kıldı.

Mutfak dekorasyonunda ada mutfak beraberinde diğer eşyalar diğer tezgah mutfaktaki beyaz eşya ürünleri ve sandalyelerle de uyumlu olmayı gerektiriyor. Eğer ada mutfak modelini tercih edecekseniz bu alanda kullanacağınız sandalyeler de önemli bir konu haline geliyor. Sandalyeler ada mutfak mantığı ile paralel olarak daha az yer kaplamalı, daha rahat ve daha şık bir görüntü sunmalıdır. Bu yüzden sandalye renklerini iç açıcı, ferah seçmek lazım. Mutfakta seçilebilecek sandalye tipleri tabure ve ahşap da olabilir. Renk olarak ise mekanın genel havasını bozmayan açık renkler seçilmelidir.

Write a comment