Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Çalışan ve işyeri sahibi olanlar için ofis ortamında dekorasyon oluşturmak ferah bir çalışma mekanı anlamına geliyor. Çalışılan yerlerin ferah ve iç açıcı olması kişilerin daha verimli ve düzenli çalışmalarını sağlar.

Ofis dekorasyonu konusunda dünyada ve ülkemizde yükselen bir değişim var. Ev dekorasyonunda olduğu gibi ofis ortamında da mobilyaların ve koltukların yerleşiminden tutun da duvarların rengi, dolapların stili, saat ve diğer dekoratif ürünlerin şıklığı etki eden unsurlar.

Ofis ortamında kullandığınız masa ile bu işe başlayalım. Masalarınız çalışma ortamınızın büyüklüğü ile orantılı olarak devasa büyüklükte olmamalıdır. Büyük ve geniş masalar kullanışlı olabilir ancak mekanda yer alması gereken diğer ürünlerin alanını kısıtlar. Kısıtlayıcı unsurları ortadan kaldırıp geniş bir alanda çalışma ortamı oluşturmak gerekiyor. Masanın rengi ise ne aşırı koyu motiflerden ne de aşırı açık motiflerden oluşmalıdır. Açık beyaz ve krem renk tavsiye edilmemesinin nedenine gelirsek zaman içerisinde masanın ayak kısımları ve üst tablası kir nedeniyle renk değiştirebilir.

Duvarların açık renk olması ofis dekorasyonuna etki eden hususlardan. Açık renk seçin ve diğer dekorasyonlara yönelin. Duvarlarınızda yer alacak büyük ve ahşap görünümlü bir saat ile ofis dekorasyonuna şıklık katın. Saatin arka planı beyaz sade ya da tercihen bir tasarım içerebilir.

Masanın önünde yer alacak koltuk ya da koltukların deri desenli olması, deri renginin de siyah ya da bordo renk seçilmesi tamamen size kalmış ancak açık renkleri seçmeyin. Deri koltuk üç kişinin oturabileceği tarzda olmalı. Onun haricinde yer alacak tekli koltuklar ise dönen ve geniş görünüme sahip olmalıdır. İnce ve fileli koltukları tercih etmeyin. Tüm bunları yaptıktan sonra ofise ufak bir kilim ya da halı ile ekstra şıklık katın.

Write a comment