Öğrenci Evlerinde Olması Gereken Dekorasyon

Her insanın hayatından geçen eğitim öğretim süreci kimileri için öğrenci evinde kalmak ve bu ortamı tatmak anlamına da geliyor. Özellikle üniversite zamanı öğrenci olarak evinden gurbete gidenler için dekorasyon fikrinden uzak ve gelişigüzel yapılmış ev dekorasyonları vardır. Bu yazımızda gelişigüzel ev dekorasyon fikirlerinin ötesine geçmek isteyenlere rehber olacak bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Böylece daha şık ve ferah bir ortama kavuşmak içten bile değil.

Öğrenci evlerinde olması gereken dekorasyon modelleri için öğrenci evi yaşantısını ikiye ayırabiliriz. Genellikle öğrenci evleri ikiye ayrılır. Öğrenci evlerinin bir kısmı normal bir salona sahiptir ve diğer odalar da herkesin kendisine ait olacak şekilde ayrılır. Bir diğer stil ise genellikle stüdyo benzeri ortamlara sahip salon şekilleridir. Salon dekorasyon fikirlerine geçmeden önce herkesin bir odası olacağı düşüncesi ile bu alanlara değinmek gerekiyor.

Odalarda duvarlara raf çakarak daha geniş kullanım alanları oluşturun. Piyasada makul fiyatlarla satışı yapılan duvar raf modellerinde kare şeklinde ya da düz tahta şeklinde rafları tercih edebilirsiniz. Bu rafları kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi ıvır zıvır tüm eşyaları da yerleştirebilirsiniz.

Odalarda açık renk tonlara ağırlık verin. Ders çalışmak isteyenler için şık tasarlanmış kavanoz şekilli beyaz kalemlikler ortama güzel bir hava katmaktadır. Benzer biçimde tablo ve çerçeve resim seviyorsanız ucuz fiyatlarla son dönemin modası olan kanvas tablo ve resim çerçeveleri tedarik edebilirsiniz.

Son olarak öğrenci evlerinde salon dekorasyonuna gelecek olursak ortak bir bilinçle salonun bir kenarını fon köşesi olarak tasarlayabilirsiniz. Bu mantık ile duvarın bir tarafı duvar kağıdı ile kaplanır ve bu kaplanan yerin önüne şık kitaplıklar, şık yemek masaları, oturma alanı oluşturulur. Böylece bir öğrenci evinde olması gereken dekorasyon anlayışının çok daha ötesine geçerek huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Write a comment