Salon Nasıl Yerleştirilir?

Ev dekorasyonlarında önemli bir yere sahip olan salon nasıl yerleştirilir sorusuna cevap ararken öncelikle salonumuzun mimari yapısına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Salon yerleştirilirken tasarım da dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Salon yerleştirilirken öncelikle odanın manzarası ve sizin rahat edebileceğiniz kullanım biçimi göz önüne alınarak bir salon yerleştirme planı yapılmalıdır. Manzarası olan bir eviniz varsa mobilyalarınız arasında yer alan en büyük koltuk takımını manzaraya doğru çevirerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra kendi zevk ve isteğinize göre diğer eşyaların pozisyonunu belirleyebilirsiniz. Kimi zaman salonlarda balkon bulunabilir. Bu gibi durumlarda balkon yakınlarına yemek masanızı koyabilir ve dilediğiniz an balkona çıkarken sandalye bulma konusunda sıkıntı yaşama problemi ile karşı karşıya kalmazsınız.

Şömine olan salonlarda ise bazen koltuk takımı tercihi yerine renkli minder seçenekleri ile kendi zevkinize göre bir dizayn oluşturabilir şömine etrafında harika dakikalar geçirebileceğiniz ortamlar yaratabilirsiniz. Şömine duvarlarına yerleştireceğiniz biblo ya da kokulu mum seçenekleriniz de dekorasyon da dikkat edeceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Manzarası olmayan odalarda salon nasıl yerleştirilir sorusuna cevap arıyorsanız size göre odanın merkezi olan duvarın olduğu kısma TV ünitenizi yerleştirerek yerleşim planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. TV ünitesinin tam karşısına en çok kişinin kullanabileceği koltuk yerleştirilmelidir. Salonun ortasına bir orta sehpa ve büyük koltuğun etrafına da diğer koltukları yerleştirerek oda düzeninizi tamamlayabilirsiniz. Ama her şeyden önemlisi eşya almadan önce kalınacak evin bulunması ve eşyaları ona göre seçmek gerektiğinin unutulmaması gerektiğidir.

Write a comment