Şeffaf Tasarımlar İle Parlak Bir Dekorasyon

Şeffaf objeler son zamanlarda oldukça karşımıza çıkmaktadır. Eskiden evlerde kesme camlardan yapılmış birçok dekoratif ürün kullanıldık. Bunun yanı sıra yemek masalarının cam olması oldukça modaydı. Fakat zamanla bu objelerin yerlerini daha parlak renklerde, daha düz zeminlere sahip objeler almaya başladı. Anca şuanda şeffaf akrilik dediğimiz sert plastikten yapılmış birçok ürün karşımıza çıkmaktadır. Üstelik bu ürünler hem ayakkabılarda hem çantalarda hem de kıyafetlerde karşımıza çıkmaktadır.

Dekoratif olarak ta özellikle şeffaf sandalyeler, metal ayaklı cam masalar ile bir araya getirilmekte, şeffaf masa veya sehpalar odalara farklı bir ambians yaratmak için kullanılmaktadır. Özellikle cam ürünlerin kullanılması oldukça zordur, kırılabilirler, kiri çok fazla gösterebilirler, hem parlak olmaları gereklidir vs. fakat akrilik ürünleri kullanması oldukça zordur. Leke bırakmaz, saatlerce parlatmak için çabalamaya gerek yoktur, koyulduğu her yeri güzelleştirir.

Şeffaf dekorasyonlar sadece şeffaf ürünler ile yapılmaz tabi ki. Bunun yanı sıra şeffaf dekorasyon elde etmek için cam ile kaplı ürünler de kullanabilirsiniz. Örneğin bu ürünler için bir fikir almak amaçlı Zgallery.com internet sitesinde cam kaplama ürünleri görebilirsiniz. İste sizde bu tarz ürünleri bir arada kullanarak rengi oldukça fazla yansıtan ve ışıl ışıl parlayan ürünler kullanabilirsiniz. Buna ek olarak metal renkte ürünler ve bol ışıklandırma ile parlak bir dekorasyon elde edebilirsiniz. metal aksamlı masalar, metalden oluşmuş sehpalar, metal raflar veya üniteler kullanıp bunları bol miktarda beyaz ışık ile birleştirirseniz oldukça güzel bir ambian yakalayabilirsiniz.

Şeffaf tasarımlar özellikle alanın daha dar olduğu mekanlarda kullanıldığında karışıklık hissini azalttığı için daha çok tercih edilmektedir. Bununla birlikte eğer bir alanda kullanılmaması gereken bir masa ve sandalye kullanılacaksa bunların şeffaf olması o alanı yok etmemek adına oldukça iyi bir seçin olacaktır.

Write a comment