Turkuaz Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri

Turkuaz rengi hem gökyüzü hem de deniz rengidir. İnsanı dinlendiren, içini açan, ferahlatan, sakinleştiren bir renktir. Ancak baştan aşağıya her yerinde turkuaz rengi kullanılmış olan odalar da biraz aşırıya kaçabilmektedir. Bu nedenle turkuaz ağırlıklı dekore etmek istiyorsanız o zaman turkuaza yakışan diğer renklerde ve doğada gördüğümüz turkuaz ile bir arada olan renklerde faydalanılabilir.

İlk olarak turkuaz ile en çok yakışan renklerden bahsedeceğim. Tabi ki burada turkuazın da buna önerebileceğim diğer renklerin de alt tonlarının birbirine uyun sağlamsı çok önemlidir. Fakat turkuaza genellikle onu renk kartelasındaki tam çık renkleri olan sıcak tonlarıdır. Bunlar sarı, turuncu ve kırmızı renkleridir. Bu renkler oldukça parlak ve canlı tonlarda kullanıldığı müddetçe turkuazı güzelliğini ortada çıkartacak renklerdir. Bunun ya beraber renklerin bir arada kullanıldığı dekorasyonda beya olmazsa olamaz. Bunun için ister duvarlarınızda beyazı kullanın, ister yastıklarınız da isterseniz tek bir objede fakat beyaz olmazsa olmaz.

Her odada bir bitki olmak zorundadır bence. O neden bu odaya getireceğiniz bitkinin saksısı parlak seramik bir beyaz veya mat topraktan yapılmış bir beyaz saksı olabilir. Bunun yanı sıra bitki seçiminde nasıl bir şey isterseniz onu tercih edebilirsiniz. duvarlarınızda çok çok karışık küçük küçük dekoratif ürünler kullanmaktansa daha büyük yekpare ürünler kullanmak daha az karışık görünmesini sağlayacaktır. bunun yanın sıra bütük koltuk takımınızı turkuaz seçmek sorunda değilsiniz bunun için daha büyük olan parçaları turkuaz ve daha küçük parçaları sarı veya turuncu seçebilirsiniz. Bununla beraber koltuklara beyaz şal atabilir, kırmızının birkaç tonunda ve dokusunda farklı yastıkları bir arada kullana bilir ve berjerleri de renkli örtüler ile süsleyebilirsiniz. Böylece çok büyük renk karmaşası olmadan ya da tek bir renge çok fazla yoğunlaşmadan genellikle büyük ve tek parçalarda yoğun olan renkleri daha küçük parçalar ile bir araya getirir.

Write a comment