Vintage Mutfak Dekorasyonu

vintage mutfak modelleriSon yıllarda popüler olan iç mekân dekorasyonlarından biri de vintage mobilyalardır. Ev dekorasyonunda zarif seçimlerden yana tercihlerini kullanan kişiler vintage mobilyalar ile evlerinde yeni dekorasyonlara imza atmaktadır.

Ahşabın sıcak tonları ile birleşen vintage mobilyalar evlerde çok daha sıcak ve samimi bir görünüm yansıtmaktadır. Salon dönemlerde evlerde modern tasarımlara sık rastlansa da vintage dekorasyon tercihleri le evlerinde nostalji esintileri yaşamak isteyen kişiler de bulunmaktadır. Sizlerde evlerinizde nostaljik dekorasyonlar yaratmak istiyorsanız vintage mutfakları tercih edebilirsiniz.

Vintage mutfak modelleri geniş alanlarda olduğu gibi dar alanlar için de rahatlıkla kullanılabilen bir modeldir. Özellikle dar alanların daha ferah görünmesini sağlayan vintage mutfak dolapları geniş mekânlarda ada mutfak şeklinde kullanılabilmektedir.

Vintage Mutfak Dekorasyonları Nasıl Kullanılmalıdır?

Vintage mutfak dekorasyonları kullanmak istiyorsanız pastel tonlarına yer vermeye çalışmanız doğru bir seçim olacaktır. Pastel tonları genellikle açık renklerden oluştuğundan dolayı evin çok daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Vintage mutfaklarda ahşap tezgahların kullanılması mutfakların çok daha modern görünmesini sağlamaktadır.

Ahşap tezgahlı vintage mutfaklarda dolap kapaklarının beyaz ya da krem gibi açık tonlarda tercih edilmesi doğru olacaktır. Mutfakta kullanılan diğer aksesuar seçimleri pastel tonlarında tercih edildiğinde vintage mutfaklar oldukça şık görünmektedir.

Vintage mutfak dekorasyonları genellikle modern mutfaklara göre çok daha sıcak ve samimi bir ortamı yansıtmaktadır. Bu nedenle bu odalarda genellikle çiçek desenlerinin kullanılmasına da özen gösterilmektedir. Çiçek kullanımı vintage mutfak dekorasyonlarında genellikle dolap kulplarında kullanılmaktadır.

Write a comment